Toz , kendi evinizi temizlemek için önemli bir etkendir ve  kadın erkek düşmanıdır. Onlardan kurtulmak için toz almaya ve temizlemeye alışkınız. Tozun neden yapıldığını hiç merak ettiniz mi? Bu, bir ortamdaki her şeyin karışımından başka bir şey değildir. Aslında bu kadar basittir.

Her ortamda farklı seviyeler de toz olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bunların çoğu evin içinde ne olduğuna, insanların alışkanlıklarına vs. bağlıdır. Ayrıca birçoğu camlardan veya sokaktan gelir, ayakkabılar ve giysiler sayesinde eve taşınır. Aslında temeline baktığımızda dış ve iç etkenlerden oluşan tozlar evlerimizi kirletmektedir.

Bu nedenle, tozu evden çıkarmak bir görevdir . Kesinlikle çirkin, ama her şeyden önce solunum problemleri ve alerjik reaksiyonların potansiyel nedeni. Uzun vadede bağışıklık sistemini de zayıflatabilir. Ama kimse tozdan hoşlanmıyor ve çok uzun sürüyor. Ama daha az çabuk geri dönmesi için bazı hileler var ve sadece bazı doğal ilaçlar kullanmanız gerekiyor!

Toz evinizde yer alır ve sizin göreviniz onu ortadan kaldırmak . Birkaç doğal çözüm yolu ve onu daha kısa sürede yok etmenize yardımcı olacak pratik ipuçları. Bakalım ne olduklarını.

Su ve sirke
Evden toz alma konusunda en güçlü doğal çözümlerden biridir . Sirke ve su karışımı (eşit kısımlarda) sadece çıkarmanıza değil, yüzeyleri dezenfekte etmenize ve böylece görünümünü geciktirmenize de yardımcı olur. Cam, zemin, ütü ve mutfak raflarını temizlemek için kullanabilirsiniz. Ancak her şeyden önce, evlerde çok kullanılan ahşap raflar için kullanabilirsiniz. Kimyasallara bir alternatif olarak, su ve sirkeyi eşit parçalara koyup temizlemeye başlayabilirsiniz.

Bikarbonat ve su
Beyaz şarap sirkesi için iyi bir alternatiftir kabartma tozu . Hem mutfakta hem de gıdaları dezenfekte etmek için, günlük yaşamda ise evi doğal bir şekilde temizlemek için kullanılır . Tozu, kiri ve bakterileri temizler. Suya ekleyin ve ardından bir sprey içine dökün ve yüzeylerinizde mikro fiber bir bezle kullanın. İkincisi, tozu çeker ve çevreyi tamamen temizlemenize yardımcı olur. Ev işleri için kullandığınız kumaşları dezenfekte etmek için kabartma tozu kullanabilirsiniz!