Ev temizliği nasıl organize edilir

"İşe iyi başlayanlar" deyişi bu durumda da açıkça geçerlidir, bu nedenle ilk önce başlar ve bitmeden önce. En iyi başlangıç için, nereden başlayacağınızı anlamak için zihinsel bir plan yapın . Ayrıca, çok fazla ertelediğiniz tüm şeylerin bir listesini yapın . ilk başlarda zorlanacaksınız, ama bu savaşı kazanacaksın!

Fırça Ve Kimyasal Ürün Kullanımı

Doğal ilaçlara bir alternatif olarak, mikrop, bakteri ve akarları ev ortamımızdan uzaklaştırmak için piyasada eşit derecede geçerli ürünler bulunmaktadır. Bu noktada ürünleri kullanabilmek adına fırça kullanımı da çok ama çok önemlidir. Bu yüzden kaliteli fırçalar temizlik alanında oldukça fayda sağlayacaktır.

Kalitesiz fırçalar kullanmak temizlik sırasında sizlere çok ama çok fazla zorlu çıkaracaktır. Bu yüzden çıkarılan zorluklar sizleri kötü etkileyecek ve bu sayede temizlenme günü de git gide artacaktır. Kaliteli fırçaları seçmeniz için önce o ürün hakkında iyi bir şekilde bilgi almanız gerekmektedir. Aldığınız bilgiler doğrultusun da temizlik işlemlerini gerçekleştirerek bu fırça ürünü sayesinde sizlerde artık temizlik vakitlerinizi uzatmak yerine daha da kısaltma şansına sahip olacaksınız.

Mutfak deterjanları

Mutfak, kir, kırıntı, kireçtaşı, yemek artıkları, yok edilebilecek bakteri depolamaya eğilimli, hassas ve özel bir ortamdır . Kesin olarak, yiyecek içerecek şekilde döşenmiş bir oda olduğundan, yüzeylerle temas halinde toksik olmayan ürünler kullanmak gerekir. İhtiyacınız olan şey:

·         Bulaşık deterjanı

·         Jel veya bulaşık makinesi tabletleri

·         Bulaşık makinesi tuzu

·         Bulaşık makinesinde durulama yardımı

·         Yüzey temizleyici (tercihen sprey)

·         Kireç

Banyo için deterjanlar

Banyo, kir ve mikropların bulunduğu bir kaptır ve iyice ve sık sık temizlenmeli ve sterilize edilmelidir . Bu odayı düzgün bir şekilde temizlemek için ihtiyacınız:

·         Beyazlatıcı

·         Alkol

·         Yüzey temizleyici deterjan

·         Musluk ve rakorlar için kireç önleyici

·         Su temizleyici tabletler

·         Su kireç çözücü

Zemin temizleyicileri

Döşeme ürünleri evin parlamasını sağlamak için çok önemlidir, ancak işlem görecek yüzey türüne (açıkça) spesifik olmaları gerekir :

·         Halı deterjanı

·         Parke deterjan

·         Kiremit deterjan

·         Halılar malzemeye bağlı olarak belirli ürünlerle yıkanmalıdır.