Doğru ev temizleme yöntemi önce sıralamayı doğru bir şekilde yapmaktır. Sizlere bu konuda sıralayacağımız bir kaç madde olacak bu maddelere dikkat ederseniz eğer temizlik süreciniz daha hızlı bitecektir. Öncelik vereceğiniz ve basite kadar ineceğiniz örnek bir sıralamadan sizlere bahsedeceğiz mesela;

·          Radyatörleri ve ocakları temizleyin
Burası tozun gizlendiği yer. Onları temizlemeyi genelde unutursunuz, böylece onları açıp tüm pisliklerin mobilyalarınıza ve döşemelerinize bırakılmasına kadar çoğalma ve biriktirme yöntemi vardır. Havadaki tozu saçmamak için bir boru temizleyici kullanmaya dikkat edin. Elektrikli süpürgeyi uygun havalandırma delikleriyle de kullanabilirsiniz.

Olası giriş yollarını kapatın

·         Toz mikroskobik çatlaklardan girer. Polen ve tozun girmemesi için tüm cereyanları kapatın . Açıkçası, ikincisi kendi evinizde oluşuyor, görünümünü engellediğiniz her şeyi kapalı tutmuyorsunuz. Ancak en azından miktarları azaltabilirsiniz. Ancak, pencereleri günde en az 1 saat açmanın doğru hava değişimi için şart olduğunu unutmayın.

Perde ve halılara dikkat edin

Birçok insan için perdeler ve halılar vazgeçilmez dekoratif unsurlardır. Onlar da kendi yararlarına sahipler. Ne yazık ki, çok miktarda toz çekerler ve tutarlar. Bu nedenle, onsuz gerçekten yapamıyorsanız, onlara doğru şekilde davranmayı öğrenmek zorundasınız. Perdeler periyodik olarak yıkanmalı , çok kalın olanlar kullanılmamalıdır. Halıları sık sık süpürerek üzerlerinde biriken tüm kirleri temizleyin.

·        
Fırçalar ve mutfak maşası
Evden tozu gidermek birçok araç kullanabilirsiniz. Tüm yüzeyler için yararlı olan normal mikro fiber bezlere ek olarak, kandiller gibi hassas yüzeyleri tozlamak için kanvas eldivenleri kullanabilirsiniz. Öte yandan, fırçalar ve fırçalar, en inatçı köşelerdeki tozu, mobilya ve mutfak maşasını temizleyen eski çorapları, yumuşak bir bezle çevrili, panjurlardaki toz birikimlerini gidermek için yararlıdır.

·         Sıcak su
Mikro fiber bir bezi sıcak suya batırın ve ardından iyice sıkın. Bunu yaparak tozu çekmeyi ve hareket etmeyi başaramazsınız. Yüzey daha uzun süre temiz kalır. Her tür yüzey için neredeyse iyi!

Temizliğin her maddesi çok ama çok önemlidir temizlik alanında kullanılan maddeler ve hem de yapılan tüm işlemler temizlik alanında iyi işler başarılabilir.