Tabi ki çok fazla gelenin ve gidenin eksik olmadığı zamanlar yani bayramlar için temizlik çok ama çok önemlidir.Temizlik sürecinde eğer sizler doğru adımları ve yöntemleri izlerseniz tabi ki bayram temizliğinden rahat bir şekilde sıyrılabilirsiniz. Evinizin her kısmını her alanını özenle temizlemeniz sizler için tabi ki oldukça önemlidir.

Temizlik temel anlamda hele ki bayram temizliğinde dip bucak girme gereksinimi duyulan bir durumdur. Bayrama girmeden önce temizlik işlemleri insanlar tarafından günler önce yapılmaktadır. Çükü bayram dediğimiz de aslında geleneklerimize ve göreneklerimize bağlı olduğumuz için çok önemli zamanlar olarak insanlar tarafından algılanmaktadır.

Temizliğin belli başları kuralları olmakla birlikte bu kurallara uymanız sayesinde bayram temizliğini daha rahat bir şekilde tamamlayarak bayram temizliği işlerinizi daha rahat ve hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz.

Temizliğin ilk ana kuralı etraftaki dağınıklığı toplayarak başlamaktadır.Temizliğe başlamadan önce iyi bir şekilde etrafı toplamak ve düzene sokmak sizleri temizleme alanında daha rahat bir noktaya götürebilir ve götürecektir. Bu şekilde yaparak daha kapsamlı bir şekilde temizlik yapabilirsiniz.

Tabi bunun yanı sıra eğer çamaşırlarınız var ise ve çamaşır yıkama da sizlerin vaktini alıyorsa.Kaliteli çamaşır makine sabunu kullanarak eşyalarınızı yıkayabilir ve temiz bir şekilde kurulayabilirsiniz. Bu sayede de temizlik vaktinden feragat edere bu temizlik süresi daha da kısaltma şansına sahip olabilirsiniz.

Temizliğin en başlangıcı camlardan başlamak daha mantıklı olacaktır.

Aslında, bir dezenfektan olarak kullanılan sirkenin avantajları bilinmektedir : sirke, hidrojen peroksit olarak da bilinen hidrojen peroksit ile karıştırılarak , mutfak ortamında bulunabilecek çoğu mikroplara karşı etkili bir dezenfektan elde edeceğiz. İşte nasıl hazırlanacak : 500 ml sirke, 50 ml hidrojen peroksit ve 400 ml musluk suyunu nebülizör içeren normal bir plastik şişeye dökün. İyice çalkalayın ve temizlenecek yüzeylere püskürtün. Ayrıca bir litre su, 250 ml sirke ve bir limon suyu kullanarak bir dezenfektan hazırlayabilirsiniz. Çalkaladıktan sonra, mutfak, oturma odası ve banyo yüzeyleri için bir beze püskürtülerek kullanabilirsiniz.