Evdeki tüm odaları parlatmaya hazır mısınız? Bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için, evdeki çeşitli odalara göre ayırt edilmesi için bazı ürünlere ve deterjanlara ihtiyaç vardır.

Yatak odası veya çalışma için deterjanlar

Yatak odası ve çalışma, banyo veya mutfak gibi odaların iyice ve sıkça temizlenmesini gerektirmez, ancak kabinlerden çekmecelere, avizelerden süslemelere kadar tüm yüzeyleri sterilize etmeyi kesinlikle ihmal edemezsiniz . Bir odayı düzgün bir şekilde temizlemek için ihtiyacınız

·         Alkol

·         Çok yüzeyli toz spreyi

·         Gerektiğinde kireç önleyici

Temizlik malzemeleri

Evin çeşitli odalarını temizlemek için, bu malzemelere ihtiyaç duyulur, kullanım derecesine ve kullanım derecesine bağlı olarak periyodik olarak değiştirilmesi gerekir:

·         mutfak süngerleri

·         banyo süngerleri

·         mutfak için aşındırıcı süngerler

·         banyo için aşındırıcı süngerler

·         lastik eldivenler

·         toz bezleri

·         sıhhi bezler

·         zemin temizleme bezi

·         paçavra bezler

·         kova

·         temizlik fırçası

·         süpürge (elektrikli süpürgeniz yoksa)

Temizlik Aletleri

Bir evi en iyi şekilde temizlemek gerekir

·         elektrikli süpürge

·         bulaşık makinesi

·         çamaşır makinesi

Limon ve Sirke

Limon sirke daha ekler yağ alma gücü . Birlikte limon ve sirke banyoyu temizlemek ve dezenfekte etmek için değil, aynı zamanda evdeki diğer odalar için de çok faydalıdır .

Bir litre suyla doldurulmuş plastik veya cam nebülizatörlü bir şişede, 250 ml sirke ve bir limon suyu eklenir. İyice çalkalamanız gerekir ve ardından normal bir sünger kumaş veya mikro fiber bir bez veya deri benzeri bir bez olan nemli bir bez üzerine püskürtülerek temizlenmeli ve dezenfekte edilecek yüzeylerde kullanabilirsiniz.

Temizlik yaparken tüm yukarıda bahsettiğimiz durumlara dikkat ederseniz. Temizlik yapılması hem daha kolaylaşacak hem de daha iyi bir şekilde temizlik yapabileceksiniz. Temizlik insanlar için çok ama çok önemlidir. Evinizin temiz olması sizlere özgüven katacaktır. Bu özgüven sayesinde artık evinizde daha rahat vakit geçirebilirsiniz ve gelen misafirlerinizi daha rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz.